Ułatwienia dostępu

ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE 9. 04. 2023

 

1

   Niedziela Wielkanocna otwiera okres pięćdziesięciu dni, który pierwotnie nazywano Pięćdziesiątnicą,
a dziś Okresem Wielkanocnym. Ponieważ cud Zmartwychwstania jakby nie mieści się w jednym dniu, dlatego też Kościół obchodzi Oktawę Wielkiej Nocy - przez osiem dni
bez przerwy wciąż powtarza się tę samą prawdę, że Chrystus Zmartwychwstał. Okres ośmiu dni traktowany jest jak jeden dzień, jako jedno święto, jako dzień najradośniejszy. Dlatego np., w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje post w piątek.
   Ostatnim dniem oktawy jest Biała Niedziela, nazywana obecnie Niedzielą Miłosierdzia Bożego. W ten dzień ochrzczeni podczas Wigilii Paschalnej neofici, odziani w białe szaty, szli w procesji do świątyni,
by tam uczestniczyć w Mszy św. Jan Paweł II ustanowił ten dzień świętem Miłosierdzia Bożego. Jest to równocześnie Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczynająca Tydzień Miłosierdzia Bożego. Na Mszach św.
/ przy ołtarzu/ będzie można złożyć skarbonki wielkopostne.

2

 W piątek po Mszy św. godz. 1850 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.  

 

3

   Składam serdeczne podziękowanie wszystkim którzy włączyli się w przygotowanie oprawy Świąt Wielkanocnych: Służbie Liturgicznej Ołtarza, Lektorom, Scholii Parafialnej, Panu Markowi, Panom Strażakom, Osobom dekorującym nasze świątynie i  tym wszystkim którzy finansowo wsparli dekorowanie kwiatami Ciemnicy i Grobu Pańskiego.  

 

4

  W imieniu rodziny dotkniętej nieszczęściem pożaru w Ustrobnej składam podziękowania sąsiadom, znajomym, przyjaciołom, krewnym za  wsparcie, oznaki życzliwości i prace przy  usuwaniu skutków pożaru. Dziękuję. Bóg zapłać.

 

5

  W zawiązku z tą sytuacją utratą w pożarze dorobku życia przez naszych parafian zwracam się  do Was
z prośbą o pomoc. Jutrzejsza  składka
w kościołach będzie przeznaczona na pomoc poszkodowanym.
Jeśli ktoś chce można to również uczynić wpłacając na parafialny numer konta: 
79 8642 1083 2002 8306 4507 0001   z dopiskiem „pożar”.

6

  Uczniowie naszych szkół informują , że  Niedzielę Palmową zebrali 2275 złotych na krośnieńskie hospicjum. Wszystkim  dziękują za wsparcie.

 

7

  Za sprzątanie kościoła i złożone ofiary „Bóg zapłać” rodzinom: Kabaj Teresa, Socha Lidia, Nóżka Lucyna, Gajewska Bożena.  
O posprzątanie proszę rodziny: Elżbieta Gajewska, Piotr Król, Małgorzata Król, Sławomir Parfiński, Krystyna Mandla.