Ułatwienia dostępu

NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ / PALMOWA / 2. 04. 2023 r

 

    1

   Dzisiaj Niedziela Palmowa . Rozpoczynamy Wielki Tydzień, czas liturgicznego upamiętnienia Tajemnicy Paschy Jezusa Chrystusa, której sercem i centrum jest Święte Triduum Paschalne, czyli trzy wielkie dni Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

    2

   W poniedziałek i wtorek . Msze św. o godz. 700 . Poniedziałek to również dzień spowiedzi parafialnej:

                         Bajdy          1500  -  1600

                         Ustrobna   1630  -   1800

    3

   W Wielką Środę o godz. 1900 w Bajdach droga krzyżowa poprowadzona będzie ulicami tej miejscowość. Zapraszamy serdecznie.

 

 

    4

   W Wielki Czwartek wspominamy ustanowienie Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Msza Wieczerzy Pańskiej w Ustrobnej i Bajdach o godz. 1800. Po niej adoracja Najświętszego Sakramentu w „Ciemnicy”. Panów strażaków prosimy o tradycyjne podjęcie warty przy Grobie Pańskim. Parafialny Zespół „Caritas” będzie rozprowadzał po liturgii „Chlebki Wielkanocne”. Zebrane ofiary przeznaczone będą na pomoc dla potrzebujących parafian.

 

    5

  W Wielki Piątek Droga Krzyżowa w Ustrobnej o godz. 1730. Po niej Liturgia Męki Pańskiej, Gorzkie Żale
i adoracja przy Bożym Grobie.
W Ustrobnej o godz. 2030 czuwanie poprowadzi młodzież.
W Bajdach Liturgia Męki Pańskiej o godz. 1800  W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

 

 

    6

   W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów: Ustrobna: godz. 900 i 1200 Bratkówka w Domu Ludowym 1000 ; Bajdy 1100. Początek Liturgii Wigilii Paschalnej o godz. 1900 . Złożą się na nią poświecenie ognia, wody, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych oraz uroczysta Eucharystia. Na liturgię Wielkiej Soboty prosimy by wziąć ze sobą zabezpieczone świece. W Bajdach po liturgii wystawienie Najświętszego Sakramentu, odśpiewanie „Ciebie Boga wysławiamy” i zakończenie adoracji.

    7

   W Niedzielę Wielkanocną Rezurekcja o godz. 600 rano - po niej Msza św. Pozostałe Msze św. bez zmian. Na procesję proszę wziąć baldachim.

    8

Zapowiedzi …

    9

Za sprzątanie kościoła i złożone ofiary „Bóg zapłać” rodzinom: Maria,Mariusz Frączek .  

O posprzątanie proszę rodziny: Kabaj Teresa, Socha Lidia, Nóżka Lucyna, Gajewska Bożena .