Parafia Rzymskokatolicka

pw. św. Jana Kantego w Ustrobnej


Ustrobna 3, 38-406 Ustrobna
tel. (13) 431 16 92
www.ustrobna.pl

 

puste strona gl

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 12. 09. 2021

1

   W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym kościoła przypada :  pn – św. Jana Chryzostoma,
wt – św. Podwyższenia Krzyża Świętego
/w dekanacie odpust w Łękach Strzyżowskich /,
śr – NM Panny Bolesnej , czt – św. Korneliusz,/P/ i Cypriana/B/, pt – św. Roberta Belarmina, /BD/
i św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego /B/ sb – Święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polski /Z/

2

   Dzisiaj  12 września o godz. 1200 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie odbędzie się uroczystość beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Transmisję uroczystości będzie można zobaczyć w: TVP1, TVP Polonia, TVP Wilno oraz TVP Info.

   Uczestnictwo w tym wydarzeniu za pośrednictwem mediów nie zwalnia jednak z obowiązku osobistej obecności na Mszy św. osób które nie mają przeszkód by na  niej być. 

3

W przyszłą niedzielę/ 19. 09 / po Mszy św. o godz. 1600 w kościele w Ustrobnej spotkanie dla rodziców dzieci klas trzecich szkoły podstawowej który w 2022 roku przyjmą I Komunię Św. Spotkanie będzie miało charakter informacyjny.

4

   Również przyszłą niedzielę, z racji obchodzonego przez  Kościół w Polsce 55 - Światowego Dnia Środków Społecznego Przekazu, kwestujemy  do puszek przy naszych kościołach, na rzecz  Katolickiego Radia „Via”. 

5

    Za sprzątanie kościoła i złożone ofiary  „Bóg zapłać” rodzinom:    Grzesik Anna, Gibała Agnieszka, Czaja Marek, Rybicka Barbara, Mastyga Magdalena.  
   O posprzątanie  prosimy rodziny: Nowotyńska Joanna, Furtek Anna, Kocur Krzysztof, Szmyd Maria, Kocur Anna, Aszlar Anna.

6

  W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła śp. Stanisława Szufnarowska z Ustrobnej Gąsienic. Jej pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 1400 w kościele Ustrobnej.