Parafia Rzymskokatolicka

pw. św. Jana Kantego w Ustrobnej


Ustrobna 3, 38-406 Ustrobna
tel. (13) 431 16 92
www.ustrobna.pl

 

puste strona gl

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 2. 08. 2020

 1

   W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym Kościół wspomina : wt – św. Jana Vianneya /K/, czt – Święto Przemienienia Pańskiego, sb – św. Dominika /K /.

 

2

  Dzisiaj w kościołach parafialnych oraz  kościołach i klasztorach franciszkańskich istnieje możliwość zyskania, pod zwykłymi warunkami odpustu zupełnego.  Odpust ten związany ze św. Franciszkiem z Asyżu   
nazywany jest Odpustem Porcjunkuli.  https://www.niedziela.pl/artykul/7079/nd/Odpust-Porcjunkuli

 3

We wtorek, 4 sierpnia, rozpocznie się 43. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W tym roku ograniczona w zasadzie do duchowego pielgrzymowania. Zapraszamy pielgrzymów na Mszę św.
o godz. 6:30 w kościele farnym w Rzeszowie / będzie transmitowana przez radio VIA /. Zachęcamy do duchowej łączności i towarzyszenia kapłanom, którzy fizycznie wyruszą na pątniczy szlak poprzez fale Katolickiego Radia VIA.

 

4

Spotkanie Akcji Katolickiej i Caritasu przeniesione jest na przyszły tydzień.

 

5

   W pierwszy  piątek  miesiąca spowiedź w Bajdach od godz. 1715 w Ustrobnej od godz. 1700 po nich Nabożeństwa i pierwszo - piątkowe i Msze św.

 6

   Diecezjalne Centrum Katechumenatu Dorosłych informuje, że  we wrześniu br. rozpocznie się kolejny cykl przygotowania dorosłych osób nieochrzczonych do przyjęcia sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego: chrztu, bierzmowania i Eucharystii. Bliższych informacji udzielają: odpowiedzialny za Centrum – ks. Wiesław Rafacz, tel. 606 366 750, oraz proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego  w Rzeszowie - ks. Tomasz Bać, tel. 696 674 169. Zgłoszenia – do 15 września br. Zachęcamy również do odwiedzenia strony internetowej: www.katechumenat.rzeszow.pl

7

Duszpasterstwo Rodzin informuje, że w dniach 11-12 września 2020 r.w Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Niechobrzu odbędą się katechezy przedmałżeńskie w formie rekolekcyjnej. Zgłoszenia: www.parafia.niechobrz.pl,    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 17 87 18 005.

 

8

   Za sprzątanie kościoła i złożone ofiary „Bóg zapłać” rodzinom: Urszula Kędra, Jolanta Bożek, Zuzanna Bożek, Barbara Stanek, Teresa Piękoś.
   O posprzątanie  prosimy rodziny: Eugeniusz Kędra, Krystyna Petka, Renata Rylska, Zdzisława Twaróg, Agnieszka Twaróg, Wanda Cebula