Parafia Rzymskokatolicka

pw. św. Jana Kantego w Ustrobnej


Ustrobna 3, 38-406 Ustrobna
tel. (13) 431 16 92
www.ustrobna.pl

 

puste strona gl

VI NIEDZIELA ZWYKŁA 11. 02. 2018

1

   Od jutra tj. 11 – 17 lutego 2018 rprzeżywać będziemy 51 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Tegoroczne modlitwy w intencji trzeźwości Polaków odbędą się w kontekście obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Modlitwy będą nawiązywać m.in. do słów św. Jana Pawła II, który powiedział: „Egzamin z naszej wolności jest przed nami. Wolności nie można tylko posiadać. Trzeba ją stale, stale zdobywać”. 

2

    Również jutro tj. w poniedziałek po Mszy św. spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas III gimnazjum.

3

    W Środę Popielcową rozpoczynamy 40-dniowy Wielki Post w którym przez słuchanie Słowa Bożego, modlitwę, pokutę, abstynencję, czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do obchodów Świąt Paschalnych. W tym dniu Msze św. w Ustrobnej  o godz. 900 i 1700 , w Bajdach
o godz. 1600 . Wszystkie połączone z obrzędem posypania głów popiołem. W środę popielcową obowiązuje post ścisły a więc ilościowy i jakościowy.

   W czasie Wielkiego Postu dzieci, młodzież, oraz dorosłych zachęcamy         
do udziału w nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej:
Drogi Krzyżowej  w piątki o godz. 1630  w Bajdach /po nich  Msza św./,  
                                                 o godz. 1700  w Ustrobnej /po nich  Msza św./,
                                                            i  2000   w Ustrobnej.             
 Gorzkich Żali w Bajdach po Mszy o godz. 900,
                           w Ustrobnej  o godz. 1600   -  /po nich  Msza św./

   Za udział w nabożeństwach pasyjnych można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W Wielkim Poście  kościoła  nie zdobimy kwiatami.

4

   W najbliższy piątek, pierwszą  Drogę Krzyżową o godz. 2000 poprowadzi Zespół Muzyki Dawnej i Tradycyjnej WOX  ANGELI  z Rzeszowa. Serdecznie zapraszamy parafian do wspólnej modlitwy.

5

  Zapowiedzi…

6

   Za sprzątanie kościoła i złożone ofiary „Bóg zapłać” rodzinom sprzątającym: Szarek Magdalena, Kolbusz Kazimiera, Kilar Elżbieta, Twaróg Jacek, Witkoś Ada, Zwiercan Mariola.

   O posprzątanie  prosimy rodziny: Furtek Elżbieta, Smoczek Irena, Lidwin Barbara, Lidwin Kazimiera, Szal Krystyna, Furtek Danuta.