Parafia Rzymskokatolicka

pw. św. Jana Kantego w Ustrobnej


Ustrobna 3, 38-406 Ustrobna
tel. (13) 431 16 92
www.ustrobna.pl

 

puste strona gl

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 19. 05. 2019

 

1

   W tym tygodniu w kalendarzu  liturgicznym Kościoła  przypada: pn –  św. Bernardyna ze Sieny / K /, śr – Rity/Z/,  pt – NMP Wspomożycielki Wiernych,  sb – św. Bedy Czcigodnego
i św. Grzegorza VII.

2

   W przyszłą niedzielę Zmiana Tajemnic Różańcowych.  Tego dnia wszystkie mamy będą obchodzić swoje święto.

3

  W dniach 21-22 czerwca 2019 r. w Rzeszowie odbędzie się Międzynarodowy Kongres „Nauka w służbie życiu” poświęcony zagadnieniom ochrony życia i leczenia niepłodności. Udział w kongresie jest bezpłatny, jednak wymagana jest rejestracja do dnia 31 maja br. Szczegółowe informacje znajdują się w przesłanych plikach.

4

  Katolicka grupa Odnowy w Duchu Świętym Miriam zaprasza na XXIV Wieczór Charyzmatyczny, który odbędzie się w dniu 22 maja br. o godz.1800 w Diecezjalnym Domu Rekolekcyjnym „Tabor” przy ul. Połonińskiej 25 w Rzeszowie. 

5

  Caritas Diecezji Rzeszowskiej przekazuje do każdej parafii cegiełki w cenie 5 zł. przeznaczone na wsparcie finansowe organizowanych w ośrodku w Myczkowcach kolonii dla dzieci pochodzenia polskiego z Ukrainy. Jeśli ktoś chce wesprzeć takie dzieło prosimy,
aby ofiary składać do skarbonek w kościołach.

6

   Za sprzątanie kościoła i złożone ofiary  „Bóg zapłać” rodzinom:   
 Wnęk Krzysztof, Gądela Małgorzata, Pakla Marta, Antolak Alicja, Nowak Jadwiga, Duda Mariusz, Lawera Dorota.
   O posprzątanie proszę rodziny :Lawera Monika, Marczak Ewa, Stachowicz Adam, Faber Anna, Stefańska Barbara, Chibowska Helena.