Parafia Rzymskokatolicka

pw. św. Jana Kantego w Ustrobnej


Ustrobna 3, 38-406 Ustrobna
tel. (13) 431 16 92
www.ustrobna.pl

 

puste strona gl

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO Zielone Świątki 9. 06. 2019

 1

   W tym tygodniu w kalendarzu  liturgicznym Kościoła  przypada: pn –  Święto NMP Matki Kościoła,  wt. Św. Barnaby Apostoła  /, śr – bł. Juliana Nowowiejskiego /B/  i Towarzyszy,
czt  – Święto Jezusa Chrystusa  Najwyższego i Wiecznego Kapłana oraz św. Antoniego

z Padwy/ B /,pt – bł. Michała Kozala /BM/ ndz. – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

 2

  Dzisiaj kończy się czas wielkanocny i możliwość spowiedzi św. wielkanocnej. Rozpoczynamy okres zwykły odznaczający się zielonym  kolorem szat liturgicznych.

 3

   We wtorek /w Ustrobnej/ po Mszy św. odbędzie się spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania.

 4

   Informujemy,  kontener  na  makulaturę  pojawi się na parkingu parafialnym w Ustrobnej
w najbliższy poniedziałek lub wtorek.

 5

   Katolicka grupa Odnowy w Duchu Świętym Miriam zaprasza na XXII Wieczór Charyzmatyczny,  z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie duszy
i ciała, który odbędzie się w dniu 12 czerwca w DD Tabor przy ul. Połonińskiej 25
w Rzeszowie.

6

   Diecezjalnym Duszpasterstwem Rodzin zaprasza na Mszę Świętą z modlitwą o dar potomstwa i z modlitwą  o błogosławieństwo dla matek oczekujących dzieci w dniu 13 czerwca odbywającą się w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie. O godz. 1730 różaniec, 1800 Msza Święta, 1840 adoracja z modlitwą.

8

   Zwracam się z prośbą parafian o pomoc w wycięciu dwóch pni znajdujących się w obrębie ogrodzenia kościelnego. Chętnych panów proszę o taką pomoc w piątek po Mszy św. o godz. 1800 z własnymi siekierami i sztychówkami. Piła motorowa będzie na miejscu.

9

   Zapraszamy na Koncert Jednego Serca Jednego Ducha 2019 , który odbędzie się w Boże Ciało 20 czerwca 2019 r. w Parku Sybiraków na os. Baranówka w Rzeszowie. Początek o godz. 19.00. Wstęp wolny, szczegóły na plakaciei stronie internetowej: jednegoserca.pl.

10

Zapowiedzi…

11

   W kościele parafialnym w Ustrobnej zamontowano nowy wzmacniacz  i głośniki. Polepszy to jakość odsłuchu czytanego Słowa Bożego i tekstów liturgicznych. Dziękuję fundatorom tego dzieła tym bardziej, że jeden z nich już nie żyje.  

12

   Za sprzątanie kościoła i złożone ofiary  „Bóg zapłać” rodzinom:   Zwiercan Mariola, Furtek Elżbieta, Smoczek Irena, Furtek Danuta, Lidwin Barbara, Lidwin Kazimiera.
   O posprzątanie proszę rodziny :Szpiech Bernadetta, Szal Krystyna, Kondej Elżbieta, Więcek Jadwiga, Guzik Krystyna, Król Iwona.