Ułatwienia dostępu

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 19. 03. 2023

 

    1

   W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym Kościoła przypada: pn - Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NM Panny, sb – Uroczystość Zwiastowania NM Panny.

     2

   W piątek na drogę krzyżówą i Mszę św. zapraszamy kandydatów do bierzmowania wraz z ich rodzicami lub opiekunami. W czasie liturgii młodzież otrzyma krzyże.

    3

   Przedświąteczna spowiedź chorych odbędzie się w przyszłą sobotę, 25 marca od godz. 900.
Prosimy rodziny, aby w zakrystiach lub telefonicznie zgłaszały swoich bliskich potrzebujących posługi sakramentalnej.

    4

   Również w sobotę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego -  Dzień Świętości Życia.  Prosimy o modlitwę w intencji ochrony życia każdego człowieka oraz  za wszystkich troszczących się o życie. Osoby chętne na Mszy św. o godz. 1700 będą mogły podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.
Już dzisiaj można zabrać deklaracje Duchowej Adopcji z ołtarza bocznego /Bajdy/ i półki przy prasie / Ustrobna /tak aby, w sobotę złożyć je przed ołtarzem.

    5

W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.

    6

   Każdego roku zbieramy ofiary na urządzenie Ciemnicy i Bożego Grobu. Jeśli ktoś z parafian będzie chciał tak nam pomóc prosimy, aby zaznaczyć na jaki cel jest ona kierowana. Czynimy to na tacę lub
do skarbonek.

    7

  W zakrystiach są do nabycia baranki na stół wielkanocny w cenie 7  zł. za sztukę. Baranki rozprowadza Caritas Diecezjalna. Ofiary prosimy składać w skarbonkach  - nie w zakrystii.

    8

    Za sprzątanie kościoła i złożone ofiary dziękujemy rodzinom: Joanna Nowotyńska,  Anna Furtek, Agnieszka Pudło, Maria Szmyd. 
   O posprzątanie  prosimy rodziny: Anna Aszlar, Maria Kędra, Marzena Maślanka, Małgorzata Lech, Danuta Jucha.