Parafia Rzymskokatolicka

pw. św. Jana Kantego w Ustrobnej


Ustrobna 3, 38-406 Ustrobna
tel. (13) 431 16 92
www.ustrobna.pl

 

puste strona gl

III NIEDZIELA WIELKANOCNA 5. 05. 2019

 

1

   W tym tygodniu w kalendarzu  liturgicznym Kościoła  przypada: pn –  Święto św. Apostołów Filipa i Jakuba, śr – Uroczystość św. Stanisława /BM/.

2

   Dzisiejsza III Niedziela Wielkanocy jest Niedzielą Biblijną. Zachęcamy Parafian  do lektury Pisma św. Również dzisiaj, o godz. 1800 przy kaplicze na Wólce w Bratkówce odprawiana zostanie  Majówka.

3

   We wtorek i czwartek, w Kościele w Ustrobnej, po nabożeństwie  majowym  i  Mszy św. próba dla uczniów klas trzecich  przed Pierwszą Komunią św.
W sobotę, w kościele paraialnym w Ustrobnej o godz. 1700odbędzie się spowiedź uczniów
klas trzecich i ich rodzin.

4

  W środę po Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej i Caritasu. 

 

5

   W przyszłą niedzielę o godz. 1100 Uroczystość I Komunii św. W naszej parafii gościć będziemy ojca Theo Taim, misjonarza ze zgromadzenia ojców kombonianów,  który wygłosi do nas homilie. Będzie również kwestował do puszek i na rzecz misji. Niedziela ta rozpocznie tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.

6

   Zapowiedzi …

7

   Za sprzątanie kościoła i złożone ofiary  „Bóg zapłać” rodzinom:   Rząsa Ewa, Wolan Beata, Rypyść Jan, Wajs Agnieszka, Kielar Anna Welcer Małgorzata,
   O posprzątanie proszę rodziny : Żołna Czesława, Kędra Krystyna, Józefczyk Halina, Such Renata, Pasterczyk Krystyna, Kędra Ewa.

8

   W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła śp. Bronisława Pelczar
z Bratkówki. Jej pogrzeb odbył się wczoraj
w Ustrobnej.

                                                                                                              Wieczne odpoczywanie…